Teknoloji

Akıllı Ayna Teknolojisi

Masallardan bildiğimiz konuşan aynalar, teknoloji sayesinde gerçek olmaya başladı. Son çıkan teknolojik ürünlerden bir tanesi olan akıllı aynalar, bilgisayar ya da akıllı telefonlar ile bağlantılı bir şekilde çalışıyorlar.

akıllı ayna
akıllı ayna

Özellikle bayanlar için tasarlanan ürünün özelliği, ortam ışığını ayarlayabilmesidir. Genelde bayanlar ayna karşısında makyaj yaparken, farkında olmadan bazı ürünleri, çok ya da az kullanabiliyorlar. Bunun temel sebebi, ışık ayarının kötü olması. Bu durumdan esinlenen üreticiler, ortam ışığını ayarlayabilen bir ayna geliştirdiler

Akıllı Ayna Özellikleri

Aynaya ait bir uygulama bilgisayara yükleniyor. Ayna ile bağlantı sağlayan yazılım, kadınların hangi ortamda nasıl görüneceğini gösteriyor. Makyajın uygulanacağı ortamın fotoğrafı bilgisayara yükleniyor. Ayna bilgisayar ile bağlantı kurarak, fotoğraftaki ortamın ışığını sağlıyor.

akıllı aynalar
akıllı aynalar

Ortalama fiyatı 400 dolar olan bu ayna, aynı zamanda wi-fi bağlantısına sahip ve akıllı telefonlar ile de bağlantı kurabiliyor. Ayaklı ve üç bölümden oluşan ayna, bağlantı kablosu olarak veriliyor.

Profesyonel makyaj işi ile uğraşan kişiler için ideal olan ürün, birçok bayan tarafından da şimdiden sevilmeye başlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir