Dekoratif Balkona Sahip Olma Yolları

Yüksek katlı binalarda yaşayan insanların en büyük hasretleri huzur buldukları yeşil alanların olmamasıdır. Bu durumda olan insanların geneline yakını ise hayallerini süsleyen yaşam alanlarını balkonlarına yaptıklarına alanlarla geliştirmek isterler. Küçük balkonlarda bile farklı fikirlerle dekoratif şık ve estetik alanlar yapabilirsiniz. Balkon alanlarının boş durması veya ardiye olarak kullanılması kadar çirkin bir şey olamaz.

küçük balkon
küçük balkon

Balkonlarda Tercih Edilmesi Gereken Çiçekler

Balkon alanlarının estetik görüntüye kavuşması için yapılması gereken ilk şey farklı renklerdeki saksı çiçeklerinin tercihidir. Balkon, teras ya da veranda küçükse küçük saksılar ya da renkli sepetlerde çiçekler ve yeşil bitkiler yukarı asılabilir. Balkonlarda çiçek bulundurulması balkona farklı hava kazandırabilirsiniz. Balkon alanlarına uygun mobilya tercih etmek isteyenler şık ve dekoratif ahşap mobilya gruplarını tercih edebilirsiniz.

balkon dekoru
balkon dekoru

Özellikle açık renkler balkon alanları için en uygun mobilya rengidir. Ferforje veya herhangi metal bir masa da balkon dekorun şık bir parçasıdır. Aydınlatma ve sandalye kılıfları da son derece önemlidir. Mum aydınlatmalar ve çizgili mobilya kumaşları balkon alanlarından en çok tercih mobilya kumaş türleridir.

0 thoughts on “Dekoratif Balkona Sahip Olma Yolları

  • 15 Kasım 2016 tarihinde, saat 22:18
    Permalink

    eğer balkonunuz biraz büyükse gerçekten de çok güzel dekorlar yapabilirsiniz çocuklarınızın dört duvar arasından kaçıp bi kaç saatlikte olsa eğlenebileceği güvenli bi alan oluşturabilirsiniz

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir