Ahşabın Dayanılmaz Güzelliği

Doğanın, ağacın, ağaçtan yapılan ahşap ürünlerinin verdiği güzelliği ve hissettirdiği huzuru başka hiçbir döşeme malzemesi vermiyor. Evlerimizin tabanı bir çeşit ahşap ürünü olan parkelerle bile kaplansa bir anda yepyeni bir havaya bürünüyorlar. Zaten ahşabın en çok kullanıldığı yerlerden biri yer döşemeleri. Masif parke denilen klasik boy ya da rabıta denilen uzun boy parkelerle döşenmiş mekanlar hemen sıcak bir atmosfere kavuşuyorlar. Bu şık ve zariflik dolu bir atmosfer.

ahşap
ahşap

Ahşap dokunun kendiliğinden gelen bir asaleti var. Bu yüzden dekorasyonda ahşabı tercih etmek hem evlerde hem de işyerlerinde, özellikle büyük mağazalarda kesinlikle tercih edilen bir tarz. Ahşapla döşenmiş mağazalarda dolaşan müşterilerin kendilerini çok daha iyi ve uyumlu hissettiği pazarlama yöntemleri arasında bilinen bir uygulama.

Parkelerin Özellikleri

Parke üretiminde endüstriyel kullanıma ayrılmış kayın, meşe veya kestane ağaçları kullanılıyor. Çam bu alanda pek yaygın değil. Uzun ömürlü olarak döşenen parkeler estetik güzelliğin yanı sıra temizleme kolaylıkları ile de tercih ediliyorlar. Silmek ve bazen parlatmak yetiyor.

ahşap dekorasyonu
ahşap dekorasyonu

Çizilmelere karşı da parlatıcıların içinde bulunan balmumu faydalı oluyor. Doğayı sevenlerin evinde çoğunlukla kediler de var. Onların patilerini parkeye alıştırmaksa artık size kalmış bir sorun. Sonuçta klasik dekorasyon anlayışına uygun olarak ahşap malzeme ile döşenmiş bir evin sıcaklığını başka hiçbir döşeme tarzı vermiyor.

0 thoughts on “Ahşabın Dayanılmaz Güzelliği

  • 15 Kasım 2016 tarihinde, saat 22:24
    Permalink

    eğer evinize otantik bi hava katmak istiyorsanız çok güzel bi seçim yapmış olursunuz

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir