Güzellik

Cilde Zararlı Olan Alışkanlıklar

Farkında olmadan edindiğimiz alışkanlıklar, cildimize zarar verebilir. Sevdiğimiz bir yiyecek ya da zararını bildiğimiz halde kullandığımız maddeler, aslında cilde büyük oranda zarar verebiliyor. Bu alışkanlıklardan bir tanesi de sigara alışkanlığıdır. Sigara alışkanlığına sahip olan kişilerde yapılan araştırmada, bu alışkanlığı devam ettirmelerinde, nikotin maddesinin etken olduğu sonucuna ulaşıldı. Her ne kadar bu alışkanlığa sahip olan kişiler içmekten keyif alsa da, sigarada bulunan maddelerin, özellikle yüz cildine büyük zararları vardır.

cilt bakımı
cilt bakımı

İkinci olarak da çok yağlı yiyeceklerin tüketilmesidir. Çok yağlı yiyecekler fazla tüketildiğinde, cildin yağ oranının artmasına ve cilt için gerekli olan besinlerin alınamamasına neden olur.

Kimyasal madde içeren kozmetiklerin aşırı derecede kullanılması da, cilde büyük zararlar verebilir. Güzellik için yaptırılan peeling uygulamasının fazla miktarda yapılması, cilde büyük zararlar verebiliyor.

cilt sağlığı
cilt sağlığı

Cilt Sağlığı için Yapılması Gerekenler

Cilt ve vücut sağlığını, uzun bir süre devam ettirmenin en önemli kurallarından bir tanesi, önlem almaktır. Cilde zarar veren alışkanlıkları bırakmak, alınacak en önemli önlemlerden bir tanesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir