Diyet

Diyet Yaparken Tatlı Krizi Nasıl Önlenir?

Tatlı krizi diyette bir problem yaratmasın. Yediğiniz besinlere dikkat ettiğiniz zaman tatlı isteğiniz kaybolur. Çok tatlı istediğiniz zaman muz, bitter çikolata ya da sütlü bir muhallebi yiyebilirsiniz. Meyve parçalarını yoğurda ekleyerek tüketmeniz mümkün. Tüm tatlıları küçük parçalar halinde tüketin.

havuç
havuç

Tatlı İsteğini Önleyen Yiyecekler

Kuru üzüm, havuç ve elma iyi bir şeker deposu. Bir çay kaşığı bal sabahları tüketmeniz gerekir. Hamur işi ve ağır tatlılar yerine kalorisi az meyve tatlıları tüketin. Yaz aylarında kavun ve karpuz şeker ihtiyacınızı iyi karşılar. Keçiboynuzu, süt ise tatlı krizinizi geçirir.

karpuz
karpuz

Haşlanmış mısır, pırasa ve soğan ise sebzelerde şeker oranı yüksektir. Doğal gıdalardan şekeri alabilir ve hamur işlerine yönelmezsiniz. Şuruplu tatlıları ise tamamen hayatınızdan çıkarın. Beyaz ekmek yerine yulaflı ve kepekli tercih edin. Hamur işleri ve beyaz ekmek şekeri artırır ve daha çok şeker isteği ortaya çıkarır. Düzenli sebze yemeği tükettiğiniz zaman şeker isteğiniz ortadan kalkar. Düzenli diyet ile her zaman sağlıklı kalmanız mümkün.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir