Güzellik

Bir Fincan Kahvenin 40 Yıl Hatırı Var! Peki Telvenin?

Güzellik uygulamalarında birçok kozmetik ürünü yer alıyor. Fakat her geçen gün uzmanlar kimyasal içeriğe sahip olan bu ürünleri kullanmak yerine evinizde bulunabilecek olan malzemeler ile güzelliğin daha doğal yoldan elde edilebileceğini tekrar tekrar söylüyorlar.

kahve
kahve

Geçmişte kadınların kozmetik ürünleri olmadan güzelliklerini zeytinyağı, çeşitli meyveler, toz şekeri ve daha birçok malzeme ile yaptıklarını ve bu sayede doğal güzelliklerini koruduklarını biliyoruz. Tamda bu sırada karşımıza türk kahvesi gerçeği geliyor. Keyifle yudumlanan türk kahvesinin ardından telvesini atmayın. Muhteşem bir peeling etkisi yaratan telve sizde en az kahvenin kendi kadar hatır bırakacak izler yaratacaktır.

Telve Maskesi Nasıl Uygulanır?

Kahvenizin dibinde olan telveyi kuru cilde sahip olan bayanlar zeytinyağı yardımı ile normal ya da yağlı ciltler soda ya da gülsuyu yardımı ile ciltlerine eşit olarak dağıtabilirler.

telve
telve

Bu uygulamayı yaparken cildinize baskı yapmayın sadece parmak uçlarınızla telveyi dağıtın. Çok beklemeden cildiniz su ile durulayın. Cildinize kazandırdığı parlaklığa ve canlılığa hayran kalacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir