Finans

Akıllı Olduğunuzun Göstergeleri

İnsan her an kendini keşfetmeye çalışan bir varlıktır. Sürekli olarak kendini arar insan. Zeki olup olmadığını düşünür, tartar ama bir türlü sonuca varamaz. Aslında bir insanın zekasının güçlü olup olmadığını anlaması çok da zor bir şey değildir. Bazı işaretleri takip ederseniz akıllı olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Peki bir insanın akıllı olduğunun göstergeleri nelerdir?

Çocukluk Dönemi Etkiliyor

Müzik insan zekasına oldukça yarar sağlayan bir daldır. Eğer küçük yaşlarda -mesela 4 ila 6 yaş gibi- müzik ile ilgilendiyseniz bu sizin zekanıza büyük katkı sağlamıştır. Herhangi bir müzik aleti çalabiliyorsanız ya da beste yapmaya, söz yazmaya, şarkı söylemeye karşı yeteneğiniz varsa bu sizin akıllı olduğunuzu gösteren bir etkendir.

Yapılan araştırmalar sonucunda bir ailedeki ilk çocuğun yani en büyük çocuğun zekasının diğer çocuklara göre daha zeki olduğu bilgisine ulaşıldı. Fazlasıyla enteresan olan bu bilgi yapılan araştırmalar ile destekleniyor. Ayrıca fiziksel özellikleriniz de akıllı olduğunuz noktasında bir göstergedir. Eğer ki ince bir bele sahipseniz bu da sizin zeki olabileceğinizi gösteriyor. Anne sütü ile beslenmiş olan kişilerin de ileride zeki olacağı söylenirken zekayı arttıran en önemli şey kitap okumaktır. Eğer çocuk yaşlardayken kitap okuduysanız bu sizin gelecekteki zekanızı büyük ölçüde belirlemiştir. Son olarak solak olan bireylerin de diğer bireylere nazaran daha zeki olduğunu söylememiz mümkün olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir