Teknoloji

Akıllı Telefon Şarj Arttırma Yöntemleri

Gelişen teknoloji ile tüm dünya genelinde akıllı telefonların üstünlüğü hissedilmeye başlandı. Akıllı telefonlar artık her şeyin başında yer alıyor. İnsanların en çok kullandığı, ihtiyaç duyduğu ve yanından ayırmadığı eşya haline gelen akıllı telefonların en büyük sıkıntısı da şarjının çabuk bitmesi. İnsanlar her zaman her durumda şarj etme olanağı bulamayabiliyor. Bu da pek iyi olmuyor. Peki şarjın daha uzun süre gidebilmesi için ne gibi yöntemlerden yararlanılabilir?

şarj aktarma
şarj aktarma

Tasarruf Edin

İlk olarak doğru sanılan yanlışlardan kurtulun. Telefonunuzun şarjının sıfırı görmesi sanıldığı gibi iyi bir şey değil. Telefon şarjınızı mümkün olduğunca %20’den aşağı düşürmemeye çalışın. Bu bataryanıza zarar veriyor. Sık sık şarja takmamanızda da yarar var. Gerektiğinde takın. Telefonunuzu yormayın. Özellikle çok ısındığını hissettiğinizde telefonunuzu dinlendirin. Telefon yoruldukça bataryanın da canı yanıyor, unutmayın.

Telefonunuzda sizden habersiz çalışan birçok uygulama var. İşinize yaramayan uygulamaları tespit edin ve kullanım dışı bırakın.

şarj aktarma yöntemi
şarj aktarma yöntemi

Böylelikle telefonunuzun şarjını yiyen gereksiz uygulamaların önünü kesmiş olacaksınız. Bununla birlikte parlaklığınızı da konumunuza göre ayarlayın. Gereksiz yere fazla parlaklık telefonunuzun kısa sürede şarjının bitmesine neden olur.

Gerek olmadığı zamanlarda internetiniz açık bir şekilde telefonunuzu cebinizde bekletmeyin. Çünkü hamle yapmasanız bile telefon açık internetin getirdiği bildirimler ile şarj anlamında bir bir azalıyor. Uygulama seslerinin de çok açık olmadığına dikkat edin. Çünkü çok seste şarj yiyen unsurlardandır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir