Akne Tedavisi Nasıl Yapılıyor

Özellikle ergenlik dönemlerinde erkek ve kadınlarda yağ bezlerinde büyüme olur. Bu da yüz, sırt, göğüs ve omuz bölgelerinde sivilcelerin oluşmasına yol açar. Bu sivilceleri siyah beyaz noktalar veya iltihaplı kabarcıklar şeklinde görebiliriz.

Sivilceler ya da akneler sağlık açısından bir sorun teşkil etmezler. Ama aknelerin görüntüsünden gençler oldukça rahatsız olur. İyi bir merkezde yapılacak akne tedavisi sorunu büyük ölçüde çözecektir.

Akne hastalığı
Akne hastalığı

Tedaviden iyi bir sonuç almak için önce aknenin oluşum nedeni tespit edilmeli. Akne hormonal bir nedenle de oluşabilir.

Lazerle Akne Tedavisi

Akne oluşumunu önlemek için öncelikle yağlı yiyeceklerden uzak durmak gerekiyor. Cildin sürekli yağlanmayı önleyici malzemelerle temizlenmesi gerekiyor. Tedavide amaç iltihabın azaltılması ve gözeneklerin daraltılmasıdır.

Lazerle akne tedavisi şu an en kalıcı sonuçların alındığı tedavi yöntemidir. Fulya Tezel Dermatoloji Kliniğinde etkili bir tedavi uygulanıyor.

https://www.drfulyatezel.com/akne-sivilce-tedavisi.php sitesini ziyaret ettiğinize aknenin oluşumu ve tedavisi ile ilgili detaylı bilgilere ulaşacaksınız. Sizin için en uygun akne tedavisi hakkında bilgi alabilecek ve tedavi yöntemlerini öğreneceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir