Yaşam

Beyaz Saç Ekilir Mi?

Dünyada en çok saç ekimi yapan ülkelerden biri olan Türkiye’de her yıl sağlık turizmi adı altında on binlerce insan, sadece saç ekimi için gelmektedir. Saç dökülmesiyle birlikte karşı karşıya kalan en çok cinsiyet ise elbette erkeklerdir. Erkeklerde beyazlamış saç döküldükten sonra bu beyaz saçlar için saç ekimi yapılabilir mi? Saç ekimi nasıl yapılır? Saç ekimi sonrasında saçlar beyaz çıkar mı? Gibi konular çokça merak ediliyor.

Çoğu zaman yaş ilerledikçe çıkan saç beyazlaması, bazı kişilerde ise erkek yaşta da çıkmaktadır. Beyaz saçla ilgili olarak saç ekimi yapmak mümkün müdür? Evet, mümkündür. Hiçbir şekilde saçlarınızın beyaz olmasına üzülmeyin ya da düşünmeyin. Çünkü saç ektirilebilir olan tüm kafa yapıları için beyaz saç ekimi de yapılmaktadır.

Beyaz Saç Ektirmenin Farkı Var mı?

Kellik sorunu ile birlikte “saçlarım beyaz saç ektirebilir miyim?” gibi kendi başına sorunları düşünen erkekler, saçlarınızın beyaz olması sizi üzmemelidir. Dilediğiniz her zaman beyaz saçlara saç ekim yapılabilir ve bu normal siyah saç ekilmesi kadar normaldir. Bununla beraber küçük ayrıntılar dışında genel olarak siyah saç ekimi nasıl yapılıyorsa, beyaz saç ekimi de aynı süreçlerden geçilerek yapılmaktadır.

Siyah saçların ekimi süreçlerinde uygulanan tüm aşamaların aynısı, beyaz saçlar için de geçerlidir. Bu nedenle saçları beyazlamış erkekler, saç ekimi uygulamasında da her zaman olumsuz deneyim yaşamadan bu hizmeti alabilmekteler.

Ense Beyaz Ön Saçlar Siyah, Saç Ektirebilir miyim?

Bazı erkeklerin sadece enseleri beyazlaşır ve diğer bölgeler çoğu zaman siyahtır. Bazı bölgelerde beyaz, bazı bölgelerde ise siyah saç durumları olduğunda istediğiniz gibi saç ekimi imkanından faydalanabilirsiniz. Ense bölgesindeki saçlarla ön bölgedeki saçlar farklı mı? Renk farkı olması sizi üzmesin ya da aklınızı karıştırmasın.

Bu gibi durumlarda ense kökünden alınan saçlarınızın kökü siyah olan saçlar da toplanabilir. Bu şekilde uygulamalar sayesinde de ön bölgede renk farkı oluşmadan, saçın siyah olduğu alanlara doğrudan siyah, beyaz alanlara ise beyaz saç ekimi yapılarak saçlarınızın en iyi şekilde doğal bir görünüm kazanması sağlanır.

Beyaz saçlarla siyah saçların dengeli şekilde yayılması bu aşamalarda önemlidir. Ne kadar güçlü ve iyi bir şekilde uygulama yapılırsa, sorunsuz biçimde siz de bu hizmetten faydalanmış olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir