Bilyalı Değirmen Teknolojisinin Avantajları?

Son yıllarda teknoloji, sanayi alanında daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bu durumda sanayi alanında çok daha yüksek profesyonelliğin yakalanabilmesine olanak sağlıyor. Daha kaliteli ve daha modern çözümler sağlayan teknoloji ile sanayi alanında gelişim çok daha hızlı oluyor.

Bilyalı değirmen
Bilyalı değirmen

Bilyalı Değirmen Çalışma Sistemi

Bu noktada son yıllarda bilyalı değirmen modelleri sanayi alanında teknolojinin hızla artması ile birlikte artık çok daha kaliteli çalışmalar gerçekleştiriyor. Genel olarak 150 mikron altı ürün elde edebilmek istenmesi durumunda bilyalı değirmenler daha yoğun şekilde tercih ediliyor. Değirmen içerisinde değirmen gövdesinin dönmesi ile birlikte çarpma ve sürtme kuvvetleri ortaya çıkarıyor. Bilyalı değirmenlerde bulunan bilyalarda ortaya çıkan bu kuvvetleri noktasal temas yüzeyi ile bu kuvvetlerin iletilmesine olanak sağlıyor.

Bu durumda özellikle de bilyalı değirmen modellerinde kırma ve öğütme kuvvetlerinin bir dağılımını sağlıyor. Besleme tane boyutu, ürün tane boyutu, değirmen hızı, bilya büyüklükleri bu ortaya çıkan kuvvetlerinin büyüklüğünü etkileyen faktörler arasında bulunuyor. Türkiye’de bilyalı değirmenlerde yüksek teknolojisi ve kaliteli çözümleri ile Remas Makina ön plana çıkıyor. Remas Makina’ nın en yeni teknolojiye sahip olan bilyalı değirmenleri için http://www.remas.com.tr/bilyali-degirmenler/ adresinin ziyaret edilmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir