Güzellik

Bir Başkadır Yaz Makyajı!

Yaz akşamlarının vazgeçilmezi olan bronz tonlarda makyaj sizin için ideal fakat bronz olduğunuz kadar doğal da görünmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olduğunu bilmenizde fayda var.

Yaz Makyajı
Yaz Makyajı

Nelere Dikkat Edilmeli?

Cildiniz en fazla neme ihtiyacı olduğu mevsim yazdır. Güneşleneceğiniz zaman mutlaka güneş kremi sürmeli ve cildinizi güneşten korumalısınız. Yapacağınız makyajın güzel görünmesinin olmazsa olmazı temiz bir cilt ve nemlendirici sürülmüş cilttir. Makyaja başlamadan önce işte yapmanız gerekenler.

Makyaj Önerileri
Makyaj Önerileri

Yağlı bir cildiniz varsa temizleme ürünü olarak jelleri tercih edebilirsiniz. Eğer cildiniz normal ise, her zamanki temizleme ürününüzü kullanıp buna ek olarak güneş kreminizi ihmal etmemelisiniz. Cildiniz kuru ise, iyice temizlendiğinden emin olmanız sonrasında kuru ciltler için olan kreminizi kullanın.

Gelelim göz çevresine. Göz çevreniz yüzünüzde en hassas bölge olduğu için sürekli nemli kalmaya ihtiyaç duyar. Göz çevrenizi nemli tutmak için gece ve gündüz kremleri kullanmanızda faya vardır. Başlamadan önce gözaltı kapatıcısını uygulayarak pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Dilerseniz kapatıcıyı bir fırça ile de sürebilirsiniz. Yaz aylarında fondöten pek tercih edilmez ama sizin isteğiniz doğrultusunda şekilleneceği için fondöten de kullanabilirsiniz fakat her şeyden önce ilk hedefiniz, doğal görünmektir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir