Yaşam

Bir Siyasinin Hikayesi Dikkat Çekiyor

Bazı kitaplar vardır tamda okunası denilir onun için. İşte Bir Siyasinin Hikayesi’de tam olarak öyle bir kitap. Son zamanlarda gençlerin yeni tutkusu olan Wattpad’in Türk Edebiyatı’na kazandırdığı nadide eserlerden biri Bir Siyasinin Hikayesi. Ensar Can tarafından kaleme alınmış ve modern edebiyatın temsilcilerinden Epsilon Yayınevi tarafından 2016 yılının ilk haftalarında raflara sürülmüş bir eserdir.

bir siyasinin hikayesi

Bir kitapta olması gereken her şey, bir kitapta toplanmış. Bir Siyasinin Hikayesi sıradışı bir aşkla, kıran kırana geçen bir savaşın izlerini taşıyan bir roman. Kitabın içinde altını çizebileceğiniz ve ruhunuza dokunan birçok cümle var. Ama kitabın sonuna geldiğinizde o altını çizdiğiniz cümleler size yaşamınızda üstünü çizeceğiniz insanlar olduğunu gösteriyor. İşte Ensar Can böylesine derin hissettiriyor okurlara.

Yazar bu kitabında basit bir aşk ya da yazılmak için yazılmış bir savaşı işlemekten ziyade güncel konularında gücünden yararlanmış ve hepsinin sonucunda okuyanlara da eşsiz bir hayat dersi vermiş aslında. Ana karakterin ağzından anlatılan eserde, aşkıyla vatanı arasında kalmış bir genç boy gösteriyor. Sıradan bir hayat sürdüren gencin bir anda kendini sıradışı bir aşkın içinde bulması ve bu aşkın vatan aşkıyla da tamamlanması kitabı farklı bir hale getiriyor.

Bir Öpücüğüne Satmak Vardı Ya Bu Vatanı; Sonra Nerede Öpüşecektik

Platonik duygularının yanında kendisini farkında olmadan içine çeken dipsiz bir kuyuda verdiği vatan savunmasıyla okuyan gençlerin yoluna da ışık tutacak bir karaktere sahip yazarın hayat verdiği kişi. Bir Hilal uğruna Hisar’dan vazgeçen, millet uğruna da kendini yok sayan biri o. Bundan daha fazlasını hissedebilirsiniz kitabı okuduğunuzda. Her okuyan tarafından rahatça anlaşılabilecek bir dil, kendinizi orada hissedeceğiniz dozda güzel yapılmış tasvirler ve her sayfasında ruhunuza değecek cümleler, belki de ihtiyaç duyduğunuz ama dile getiremediğiniz mesajlar. Hepsi Ensar Can’ın 472 sayfalık serüveninde saklı.

“Bir öpücüğüne satmak vardı ya bu vatanı; sonra nerede öpüşecektik…” cümlesinin vücut bulmuş hali olan Bir Siyasinin Hikayesi okurları tarafından da geniş yankı uyandıran bir kitap. Yazarın Ankara ve İstanbul fuarlarında düzenlediği imza günleri büyük ilgi gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir