Finans

Birikim Yapmanın Kolay Yolları 

Gelecek için miktarı az da olsa yatırım yapmak artık yalnızca belirli bir yaşın üzerindeki kişilerin değil, gençlerin de en fazla dikkat ettikleri konulardan bir tanesi olmakta. Ancak birikim yapmak pek çok kişinin çok bilgi sahibi olmadıkları konu olmasından ötürü doğru adımlar atılmazsa, istenilen sonuçların çıkması engellenmiş olacaktır.

birikim yapmak
birikim yapmak

Kredi Kartı Harcamalarınıza Dikkat Edin

Birçok kişi kredi kartları ile yaptıkları alışverişleri çok fazla takside böldürmesi, harcanan parayı önemsememeye sebebiyet verecektir. Kredi kartlarını düzenli olarak kullanmak adına öncelikli olarak limit bütçeye göre belirlenmeli ve harcamaların aylık bir şekilde üzerinde durulmalıdır.

Faturaları İnceleyin

İnsanların hiç şüphesiz ki evlerinde düzenli olarak ödeme zorunluluğu olduğu en az 2 fatura bulunmakta. Bunların mümkün olan en az şekilde gelmesi adına ev içerisinde tasarruf yapmaya dikkat edilmelidir.

para biriktirmek
para biriktirmek

Vadeli Hesap Oluşturun

Bankalarda bulunan hesap türlerinden biri olan vadeli hesaplar, insanların birikim yapmalarının en etkili yollarından bir tanesi olarak bilinmekte. Birçok farklı fon türü olan bu hesaplar aynı zamanda paranın faiz miktarına göre artış gösterir. Üstelik vadeli hesaplara belirli süreler boyunca dokunulamayacağı için buraya yatırılan para istenildiği gibi birikmeye başlayacaktır.

Araç Yakıt Giderlerine Göz Atın

Yakıt fiyatlarının artmaya başlaması ile beraber insanların yakıt giderlerini mümkün olduğu kadar kısmaya başlamaları gerekiyor. Bunun için de kısa mesafeli yerlere araç yerine yürüyerek ya da toplu taşıma ile gitmek iyi bir çözüm olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir