Yaşam

Çelik Ağırlık Hesaplama

Tüm çelik ürün gruplarına ait ölçümler ve hesaplamalar ve kategorileri vardır. Bunlar  paslanmaz boru, çubuk, köşebent, lama, sac, profil ve demir ağırlık hesaplama kategorilerileridir. Ölçümlerde önemli olan  metal ağırlık hesaplamayı iyi analiz etmedir. Bunun için  hesaplanması istenen ürün grubuna göre hesaplama menüsünden detaylara ulaşılabilinir. Ürün grupları arasında yer alan paslanmaz çelik ağırlık hesaplama, NPU, NPI profiller ya da NPU demir ürün grupları şeklinde yer alır. 

çelik ağırlık hesaplama

Hesaplanan profillerde seçimler yapılır. Sonrasında ağırlık hesaplamasına başlanır. Hesaplanması istenen farklı  çaplarda ve ölçülerde menülerde yer alır. Böylece  üretilen  ürün gruplarının ölçülerine göre  standart ve standart dışı şekilde hesaplamalar yapılabilir. Firmalara ya da web sitelerine müşteri isteklerine göre farklı ürünlerin hesaplamalarını gerçekleştirebilir. Buna göre ihtiyaçlara göre üretilen paslanmaz ağırlık hesaplamaları yapılabilir. 

Çelik Ağırlık Hesaplama İçeriği Nedir, Nasıl Belirlenir?

Müşteriler ya da bilgi almak isteyenler   ürün grubunun ölçülerine göre gelen ağırlık miktarlarını belirler. Sonrasında bu çelik ağırlık hesaplama işleminde miktar ve  çapa göre metre ağırlığı bulunuyor. Her ürün grubunun kendi özel hesaplama bilgileri vardır. Kişiler hesaplama bağlı detaylar ile  menülerden istediği  ürün grubuna ait hesapları yapabilir. Bu hesaplamalar malzeme ağırlık hesaplama seçenekleriyle oluşturulur. 

Sac paslanmaz hesaplamada genellikle sac levhaların hesaplanması için  sacın büyük kenar ölçüsü, küçük kenar ölçüsü ve et kalınlığını ölçüleri gerekir. Bu değerler  doğru bir şekilde girildiğinde ölçümler ağırlık g/cm3 şeklinde yapılır. Ürün grupları arasında krom ağırlık hesaplamaları da yapılabilinir. Bu hesaplamayı yapabilmek için, tüm istenen bilgileri doldurmak gerekiyor.

Çelik Ağırlık Hesaplama İçin Hangi Bilgiler Gereklidir?

Ağırlık hesaplama noktasında tüm çelik ürünlerinin bilgileri malzeme içeriklerinde vardır. Paslanmaz çelik ağırlık hesaplama işlemine ait  ürünlerde ölçü ve çap metre ağırlığı  öğrenilir. Hesaplama yapma ihtiyacı olan ürünler şu şekildedir; Paslanmaz demir ağırlık hesaplama için genişlik ve uzunluk bilinmelidir.

Paslanmaz boru ağırlık hesaplaması için de dış çap, duvar ve uzunluk bilgileri gerekiyor. Paslanmaz çubuk ağırlık hesaplama ise çap ve uzunluk bilgileri ile yapılır. Paslanmaz köşebent ağırlık hesaplama içinde kalınlık, yükseklik genişlik ve uzunluk ölçüleri bilinmelidir. https://www.karacapaslanmaz.com/agirlik-hesaplama sitesinden rahat bir şekilde çelik ağırlık hesabı yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir