Güzellik

Cilt Çatlakları Nedenleri

Cilt çatlakları birçok nedene bağlıdır. Çözümleri olan bir hastalık olarak bilinir. Cilt çatlakları tedavisi ile cilt yenilenir ve pürüzsüz hale gelir. Erkek ve kadınlarda görülen çatlaklar daha çok kadın ciltlerinde yaygındır. Ergenlik dönemlerinde kendini gösterir. Hızlı kilo alıp verme temel nedenidir.

Ciltteki Çatlaklar
Ciltteki Çatlaklar

Cilt Çatlakları Tedavisi

Vücut geliştirme sporu da çoğu zaman cilt çatlaklarına neden olur. Kortizon kullananlarda da yaygındır. Hormon tedavisi sırasında cilt bozulur. Beslenme ve hareket yaptığınız zaman çatlakların önüne geçersiniz. Masaj teknikleri özellikle çatlak tedavisinde sıklıkla kullanılır. Doğal çözümler ise E vitamini bakımından zengin yiyecekleri tüketmeniz gerekir. Papatya yağı ile kendinize masaj uygularsanız etkisini görürsünüz.

Cilt Çatlakları
Cilt Çatlakları

Sağlıklı bir beslenme programlarının yanı sıra düzenli spor çok önemlidir. Çatlak tedavisinde özellikle yeni geliştirilmiş estetik amaçlı birçok çözüm yolları da sunulur. Lazer ile çatlak tedavisi günümüzde yaygın olarak kullanılır. Kişilerin çatlakları görülmeye başladığı an doktora gitmeleri daha hızlı çözümleri getirir. Tedavi sonrasında düzenli beslenme programını alışkanlık haline getirmeniz önemli. Su ise yaşamınızın parçası olmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir