Dekorasyon

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Çocuk odalarının dekorasyonunu yaparken mekanın boyutları oldukça önemlidir. Mobilya ve aksesuar seçimlerinizi her zaman mekanınızın boyutlarına göre yapmalısınız. Eğer mekanınızda alan sıkıntısı yaşamıyorsanız yatak boyutlarını büyük seçebilirsiniz. Böylelikle uzun yıllar boyuca kullanılacak olan yatak sayesinde bütçenize katkı sağlamış olursunuz.

çocuk odaları
çocuk odaları

Aydınlık mekanlar her zaman daha ferah ve konforlu hissetmenizi sağlar. Eşyaları da ön plana çıkartabilen aydınlatmayı sağlıklı şekilde yaratabilmek için pencerelerin önlerini ve yakınlarını eşyalar ile kapatmamalısınız.

Kitaplık Nasıl Yerleştirilmeli?

Avize ve başucuna koyulabilecek olan lambaları çocuğunuzun zevklerine uygun olarak seçebilirsiniz. Çeşitli tasarımlarda piyasada yer alan bu tür aydınlatma ürünleri arasından çocuğunuzun ilgi alanlarına yönelik olanları tercih edebilirsiniz.

çocuk odası dekorasyonu
çocuk odası dekorasyonu

Kitaplıklar her çocuk odasında yer alan önemli mobilyalardır. Çocuklarınızın odasına şık bir kitaplık koyarak onlara kitap okuma alışkanlığı da kazandırabilirsiniz. Kitaplığınızı yerleştirirken her zaman yataktan daha uzak bir noktaya koyarsanız daha rahat bir şekilde çocuğunuzun kitap okumasını sağlayabilirsiniz.

Duvarları ise sadece basit bir şekilde boyayarak ya da duvar kağıtları ile kaplamayın. Duvarlarınızı alternatif bir şekilde stickerlar ile süsleyerek odanın daha renkli ve enerjik bir hale gelmesini sağlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir