Dekorasyon

Dekorasyon Yenilikleri Hataları Nelerdir

İnsanlar çeşitli zamanlarda yaşam alanlarından yeniliğe giderler. Öyle ki bu yeniliklerin kendilerine pozitif katkı sağlayacağı düşüncesindedirler. Dekorasyon yeniliklerinde yapılacak yeniliklerin pozitif katkı sunması için evde yapılacak dekorasyonun nasıl yapılmasını gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Aksi halde zevksiz ve düzgün olmayan bir görüntü ortaya çıkmış olur.

yeni dekorasyon
yeni dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Renk Seçimi

Ev dekorasyonunda yenilik yaparken insanların yanlış yaptıkları bazı dekorasyon uygulamaları vardır. Bunlar plansız hareket, ışığı dikkate almadan renk seçimi yapmak, yetersiz aydınlatma, tarzlar arasında kaybolmak ve renk karmaşasıdır.  Bazı insanlar evlerde yenilik yaparken eşyalarını nasıl ve ne şekil değerlendirenlerini bilmedikleri için adeta evlerinde bir eşya kirliliği söz konudur.

dekorasyon 2016
dekorasyon 2016

Öncelikli olarak satın alınacak eşyaların fonksiyonel olması hem gereksiz eşya karmaşasına hem de maddi bir külfetin oluşmasına engel olur. Işığın dikkate alınmadan yapılan yanlışlar ise duvar boyası ve ev eşyasının renk seçimidir. Renk seçimlerinin alelade yapılması kesin olarak görüntü kirliliğinden başka bir şey değildir. Bu kirliliğin önüne geçmek içinde birbirini tamamlayan renkler tercih edilerek tarzınız yansıtılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir