Moda

Desenli Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Bazı kıyafetleri giymek, kullanım zorluğu ve kombin açısından diğerlerine göre daha çok cesaret ister. Bunlardan biri de son zamanların modası olan desenli pantolonlar. Çünkü desenli pantolonları kombinlemek her zaman çok zordur ve kilolu görünme açısından vücuda uygun tipteki doğru deseni bulmak ve belli bir stil yakalamak oldukça önemlidir. Fakat doğru bir şekilde kombinlendiğinde desenli pantolonlar ile oldukça tarz ve şık görünmek de mümkün.

çiçek desenli pantolon
çiçek desenli pantolon

Desenli Pantolonlar İle Farklı Bir Tarz Yakalamak Mümkün

Desenli pantolonlar, ön plana çıkan ve ben buradayım diyen parçalardır. Bu yüzden, onlarla aynı özellikteki bir üst ya da aksesuar ile kombin edilmezler. Aksi durumda ortaya karışık ve rüküş bir görüntü ortaya çıkar. Bu sebeple desenli pantolonla kombin yaparken en doğrusu garantici davranmak ve onları sade parçalarla tamamlamaktır. Bu da düz renk ve desensiz üstlerle yapılabilir.

desenler
desenler

Desenli pantolonun tarzı ne olursa olsun üzerine giyilecek kıyafet sade bir kesimde olmalıdır. Aksi durumda çok hareketli ve dikkat çeken bir üstle kullanılacak desenli pantolonlar göz yoran bir kombine dönüşür.

desenli pantolon
desenli pantolon

Pantolonun içerisindeki desenler ne renkte olursa olsun en doğru ve garanti olan tercih siyah ve beyaz renklerdir. Çünkü diğer renkler de pantolonun göz alıcılığını gölgeye düşürüp, renk karmaşasına sebep olabilir. Çanta, ayakkabı ve takı seçiminde de dikkatli olunmalı daha sade ve göz yormayan takılar tercih edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir