Gebelik

Düşük Belirtileri Nelerdir?

Düşükler özellikle on iki hafta içinde meydana gelir. Düşük olmadan önce gebe kadında kanama görülür. Kanama sırasında karnın alt bölümüne yüksek oranda ağrı girer. Düşük sonrası özellikle doktorun ayrıntılı bir muayene etmesi gerekli. Hamilelik tamamen sonlanmadığı zaman, düşük durumlarında rahmin içinde bir kısım parça kalabilir. Tamamlanmayan düşük durumlarında enfeksiyona dikkat edilmeli.

düşük belirtileri
düşük belirtileri

Düşük Belirtisi Nasıl Anlaşılır?

Kanama ve ağrılar sıklıkla görülür. Kanama şiddeti arttığı zaman tam düşük durumu ile hemen doktora gitmelisiniz. Kanama devamlı ise genel anestezi yapılır. Rahmin temizlenmesi sırasında kan kaybı fazla olabilir.

düşük yapma riski
düşük yapma riski

Düşük durumlarının en tehlikelisi ise bebeğin rahim içinde ölmesi. Kahverengi akıntılar görülür. Kanama başladıktan sonra ağrılar şiddetli olur. Rahim içinin temizlenmesi gereklidir. Anne için çok riskli durumdur. Hamilelik sırasında özellikle akıntı takibi yapılmalı. Akıntı renkleri koyulaştığı zaman doktora hemen başvurmalısınız. Renk takibi ile kısa sürede tedavi olursunuz. Düşükler bazı durumlarda kan zehirlenmelerine neden olabilir. Ani ölümlerin çoğu kan zehirlenmesi sonucunda ortaya çıkar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir