Dekorasyon

En Çok Yapılan Dekorasyon Hataları

Ev dekorasyonu yaparken modaya çok fazla takılmamak gerekiyor. Tabi ki modayı tamamen arka plana atın demiyoruz ancak kendi tarzınızı bir köşeye atıp sadece modayı evinize taşımamalısınız. Moda uğruna sevmediğiniz ya da hiç tarzınız olmayan eşyalara döşeli bir ev sizi hiç mutlu etmeyecektir. Bu nedenle dekorasyon yaparken düşülen hataların en büyüğü olan moda takibi hatasına düşmeden kendi tarzınıza uygun mobilya ve eşyalar seçmelisiniz.

dekoratif eşya
dekoratif eşya

Pratik ve Uzun Vadeli Seçimler Yapın

Eviniz için dekoratif eşya seçimi yaparken pratik olmasına ve uzun vadede kaliteli bir kullanıma sahip olmasına dikkat etmeniz gerekli. Kesinlikle sadece ucuz olduğu için eşya ya da mobilya seçimi yapmamalısınız. Uzun vadede kullanımı mümkün olan kaliteli ve çok amaçlı eşyalar satın alırsanız hem bütçeniz açısından hem de fonksiyonel kullanım bakımından sizin için oldukça faydalı bir seçim olacaktır.

dekoratif raf
dekoratif raf

Renk seçimi yaparken de en sık düşülen hatalarda biri de açık renk tonlarının evde çok fazla tercih edilmesi. Özellikle beyaz ve krem gibi renkler çok büyük özen ve itina isteyen renkler arasında yer alıyor. Sık sık temizlik isteyen beyaz tonunu mobilyalarınız ve duvarlarınızda çok fazla tercih etmemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir