Yaşam

En Kaliteli Paslanmaz Profil

Paslanmaz profil inşaat hayatına hızlıca girerek her geçen gün talep oranında aynı ivme ile artmakta olan bir üründür. Çevre dostu olması en büyük özelliğidir. Bu özelliği ile geri dönüşüm sürecinde oldukça önem arz eder.

İmalat ile Kalite Ölçümü

Paslanmaz profiller de artan talep ile doğru orantılı olarak üretimlerinde de artış ve çeşitlilik gelişti. Bunun başlıca sebebi diğer profillere nazaran fiyat skalasının daha yüksek olmasıdır. Bu ürünü talep edip en uygununu almayı düşünenler için tuzaklarda yok değildir.

paslanmaz profil
paslanmaz profil

Bu tuzaklara düşmemek ve kaliteli ürünü en uygun olan fiyat aralıkları ile almak için paslanmaz profilin imalat aşamalarını iyi analiz etmek ve içeriklerindeki alaşım elementleri yüzdelik oranlarını iyi öğrenme gerekmektedir.

Paslanmaz profil bileşiminde kromun yüzdelik oranı %18 ile %20 arası, nikel ise %08 ile %10 arası olmalıdır. Diğer elementlerde %2 nikel ve %1 mangandır.

paslanmaz alet
paslanmaz alet

Yüksek sıcaklıklara dayanabilen ve yüksek basınçlarda da kullanılabilen profillerdir. Özellikle denize yakın olan yerde daha sık kullanımına rastlanmasının sebebi tuz ve korozyon direnci göstermesidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir