Dekorasyon

Ev Aksesuarları

Bir evde veya odada bulunan gerekli ve süsleyici eşyaların tamamına denir. Günümüzde insanların birçoğu yaşamlarını evlerinde geçirmektedir. Evlerinin konforlu, rahat ve gösterişli olması için özen gösterirler. Evlerde kullanılan aksesuarlar bu özenin göstergesidir.

aydınlatmalar
aydınlatmalar

Ev Aksesuarları Nasıl Dekore Edilmeli?

Ev aksesuarları ile evinizi güzelleştirmeye başlamadan önce, bilmeniz gereken bazı kurallar vardır;

Ev aksesuarları, bulunduğu mekâna saygınlık veren, evinizi başkalarının evinden ayıran en önemli göstergedir. Modern evlerde çok az aksesuara ihtiyaç vardır. Bu yüzden modern dekorasyonda fonksiyonel ve dekoratif olmayan aksesuarların yer almaması uygun olur.

perde dekoru
perde dekoru

Geleneksel dekore edilmiş evlerde ise çok fazla aksesuar kullanabilirsiniz. Ancak uyumluluk özelliklerine dikkat etmelisiniz. Böylece eviniz, hem fonksiyonel hem de güzelleşmiş olur.

Ev aksesuarlarından bazılarını şöyle sıralayabiliriz; döşemeler, perdeler, biblolar, kitaplar, abajurlar, tablolar, çiçekler, şamdanlar, resim çerçeveleri, minderler ve vazolar sayılabilir.

şamdanlar
şamdanlar

Ev aksesuarları ile evinizi güzelleştirmek, aynı zamanda evinizde oturduğunuz zaman ruhen dinlenmenizi sağlar. Eğer evde nasıl bir aksesuar tasarımı yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa internet ortamından ya da aksesuarı satın alacağınız yerden fikir edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir