Dekorasyon

Gelin Odası Heyecanı

Bayanların en büyük heyecanı yaşadıkları anlardan bir tanesidir dünya evine girdikleri gün.  Büyük hazırlıklar yapılır, misafirler ağırlanır ve en önemlisi gelinimiz o beyaz rüyayı üzerine giyer.

Çoğumuz resimlerde hep gelini, damadı farklı mekanlarda görürüz. Gelin odası hep ikinci planda kalır ancak asıl heyecanın yaşandığı gelinin hazırlandığı yerdir orası.

Gelinlik Heyecanı
Gelinlik Heyecanı

Düğün salonlarındaki gelinle damadın beklediği sıradan gelin odaları olarak aklınıza gelmesin. Evlerde hazırlanan o güzel görünümlü odalardan bahsediyorum. Bembeyaz örtüyle kaplı bir yatak, koltuğun üzerinde giyilmeyi hazır bekleyen rüya gibi bir gelinlik, hemen ucunda ise beyaz gelin ayakkabılar.

Bayanların Gelinlik Heyecanı

Bayanların normal günlerde bile güzel görünmek adına nasıl çabaladıklarına hepimiz bir şekilde şahit olmuşuzdur. Konu düğün ve gelinlik olunca işler biraz daha karışıyor. Her ayrıntıya dikkat ediliyor, gelin başı özenerek hazırlanıyor, gelin odası diziliyor ve daha bir dizi hazırlık yapılıyor.

Gelin adaylarının düğünden sonrada içerisinde olacakları gelin odaları ayrı biz özenle beyazlara büründürülüyor. Saflığı, temizliği ifade eden beyaz rengi düğün sırasında bayanların sürekli karşılaşacağı renklerin başında geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir