Google Remarketing Nedir?

Google remarketing nedir sorusu dijital pazarlama sektörüne girmek isteyen tüm girişimcilerin cevabını bilmesi gereken sorulardan birisidir. Özellikle dijital pazarlama sektörüne yeni adım atmış ve henüz kurumsal bir firma olmamış olan girişimcilerin mutlaka Google remarketing konusunda bilgi olması başarılı olmaları adına önemli bir adımdır. Google remarketing daha fazla kazancın kapılarını aralarken aynı zamanda kullanıcılara birçok avantaj da sunuyor.

google remarketing nedir

Yeniden pazarlama anlamına gelen Google remarketing, kurumsal kullanıcılara yönelik pazarlama sistemidir. Yani bir ziyaretçi bir e-ticaret sitesinde gördüğü bir ürünü, başka bir sitede de görüyor ise burada Google Remarketing sisteminden söz etmek mümkündür. Kullanıcı siteden çıkış yapsa bile Google arama motorunda arama yaptığında yine aynı ve benzeri ürünleri görecektir.

Google Remarketing Avantajları Nelerdir?

Google remarketing nedir sorusu kadar Google Remarketing sisteminin avantajları da çokça araştırılan sorulardan birisidir. Öncelikle bu sistem büyük oranda hedef kitlesini siteye yönelten bir sistemdir. Siteyi ziyaret eden kullanıcılara daha fazla reklam gösterilir bu durum da ziyaretçilerin alışveriş yapma oranını daha da yükseltir.

Google remarketing ile müşterinin ilgisini çekebilecek albenili reklamlar sunulur. Bu reklamlar alışveriş oranını arttırırken aynı oranda kazancı da artıran etkili formüllerin başında gelir. Aynı ürün kategorisinde farklı ürünleri gösterme imkânı sunan Google remarketing, siteye girip baktığını ürünü beğenmeye ziyaretçilere alternatif ürünler sunarak satış oranını arttırır.

Google Remarketing Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Google remarketing yaparken başarılı sonuçlara ulaşabilmek için doğru adımlarla uygulama yapmak gerekir. Bu nedenle de öncelikle hedef kitle doğru bir şekilde belirlenmelidir. Bu hedefler doğrultusunda reklam hazırlanmalı ve hazırlanan reklam taslağı öncesinde mutlaka kontrol edilmelidir. Doğru kitleye doğru reklam sunmak her zaman daha ok kazanca ortam hazırlayacaktır.

Markanın tanınırlığı açısında bütçe önemli bir yer tutar. Aşırı düşük bir bütçe doğru kitleye istediğinizi kadar ulaşmanızı önleyecektir. Bu nedenle de reklam bütçelerini doğru seviyede ayarlamalısınız. Düşük bütçeli reklamlar, arama sonuçlarında görülmeyeceği gibi bütçe sınırına geldiğinde sonlandırılabilir. Google remarketing nedir ve özellikleri konusunda daha detaylı bilgiye https://www.clicktopeak.com/google-remarketing-nedir adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir