Güzellik

Gözaltı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

Gözaltı morlukları, yaşı fark etmeksizin birçok insanda görülebilir. Görüntüsü kişiyi rahatsız eder ve özellikle kadınlar, bu görüntüyü kapatmak için birçok kozmetik ürün kullanmayı ya da bunun için bıçak altına yatmayı tercih ederler.

göz altı
göz altı

Bazı morlukların sebebi genetik kaynaklı olurken, bazıları ise kullanılan ilaçlar, geçirilen hastalıklar, sigara ve alkol kullanımı gibi sebepler olabilir. Gözaltı morluklarına eğer bir hastalık sebep olmuyorsa aşağıdaki yöntemlerle bu durumun üstesinden gelinebilir.

Gözaltı Morluklar İçin Evde Doğal Çözüm

Evde uygulanabilecek ve kolayca bulunabilecek malzemelerle, gözaltı morluklarına çare olacak karışımlar hazırlanabilir. Bunlardan en etkilisi ise, cilde birçok faydası olduğu bilinen salatalık maskesidir. Öncelikle salatalığın sulu ve taze olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonra salatalığı dilimleyin ve bu dilimleri gözlerinizin üzerine koyduktan sonra 15 dakika kadar bekletin.

göz altı morlukları
göz altı morlukları

Diğer bir çözüm de halk arasında çok bilinen ve faydalı olduğu çoğu zaman kanıtlanan bir yöntemdir. Sallama çay poşetlerini kullandıktan sonra soğumasını bekleyin ve gözlerinizin üzerine koyarak 15 dakika boyunca sabit tutun. Bu yöntem, zamanla morlukların azalmasına sebep olduğu gibi aynı zamanda göz yorgunluğundan da kurtulmanızı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir