Güzellik

Hollywood Makyajı Nasıl Yapılır?

Televizyonlarda gördüğümüz Hollywood ünlülerine her zaman hayranlıkla bakarız. Çoğu zaman pürüzsüz bir ten ile birlikte harika bir görüntü yakalanmıştır. Bu güzel görüntünün kaynağı aslında Hollywood makyajı teknikleridir. Makyajınız doğru teknikler ve doğru malzemeler ile yapıldığında çok büyük bir fark yaratabilir. Görüntünüzü bile değiştirebilirsiniz. Hollywood makyajı oldukça ağır olan bir sahne makyajıdır. Bu tarz makyajlara ’’glam’’ makyajı da denir. Bu makyajda yüzün dolgun gözükmesi çok önemlidir.

Hollywood makyajında hangi ürünler kullanılmalı?

Öncelikle makyajınız yüzünüzde sabit kalmalıdır. Bunun için baz mutlaka uygulanmalıdır. Bazın ardından kapatıcılığı yüksek bir fondöten seçmelisiniz. Bu makyajın olmazsa olmazı olan ise kontür paletidir. Mutlaka bir tane edinmenizi öneririm. Allık yerine bronzer kullanmanız bu makyajda daha uygun olur. Bu makyajdaki en önemli noktalardan biri de pudra ile gözaltlarını sabitlemek ve mat bir görüntü yakalamaktır. Çarpıcı bakışlar bir kadın için çok önemlidir. Topaklanma yapmayan bir maskarayı bolca kullanmalısınız ve rujunuz ile uygun olacak tonlarda far ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Dudaklarınızı çerçevelemek için dudak kalemi ve dilediğiniz renkte ruj kullanabilirsiniz. Seyrek kaşlara sahipseniz kesinlikle kaşlarınızı kaş ürünü ile doldurmalısınız. Son olarak sabitleyici bir sprey kullanarak makyajınızı gün boyu koruyun.

Hollywood makyajının püf noktaları nelerdir?

Bu makyaj göründüğü kadar zor olmayan genellikle mat ürünler kullanılması gereken bir makyajdır. Yüzünüzün ünlüler gibi pürüzsüz görünmesi için fondöteniniz hd bir fondöten olmalı. Ayrıca yüzünüz kesinlikle dolgun gözükmeli bunun için yeni moda olmaya başlayan kontür tekniğini yüz şeklinize göre uygulamalısınız. Her yüz şekli için farklı biçimde uygulamalar mevcuttur. Kontür yüzünüzü şekillendirir. Dudaklarınızı biraz dışından çerçevelemeli ve dış kenarlara rujdan bir ton daha koyu bir dudak kalemi uygulayarak dudaklarınızı dolgun göstermelisiniz.

Hollywood makyajında ne yapılmalı neler yapılmamalı?

Kesinlikle yüzünüzü aşağıya doğru çekecek şekilde far kullanmamalı farı ucu kesik tekniklerle uygulamalısınız. Fazla ışıltılı ürünler kullanmamalı yüzünüzde sabit bir ifade bırakmalısınız. Kaşlarınızı mutlaka doldurmalısınız fakat doğal ve abartıya kaçan bir görüntüden kaçınmalısınız. Parlak simli lipglosslardan uzak durmalı mat ruj tercih etmelisiniz. Aksi takdirde çocuksu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir