Dekorasyon

Kız Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

Genç kız odaları ayrı bir özen ister. Çünkü çocukluktan gençliğe geçiş döneminde kızların kendi içinde ister istemez bir değişim yaşanmaktadır. Bu değişim de her şeye yansır. Ne çocukturlar, ne büyük.  Kıyafetlerine karar veremezler, ne yapacaklarına karar veremezler derken durum biraz karışıktır aslında.

kız odası dekorasyonu
kız odası dekorasyonu

Çocukluktan büyükler arasına geçerken bu durum odalarına da yansır doğal olarak.

 Cıvıl Cıvıl Bir Oda Düşlerinizdeki Gibi

Eğer bir kız odası düzenlenecek ise, öncelikle  genç kızımızın  mutlaka fikirleri alınmalı, onun zevkine uygun bir biçimde o da dekore edilmelidir. Ama yine de sizin de yapabileceğiniz şeyler elbette vardır.

Örnek vermek gerekirse mutlaka, kolay monte edilebilir, kolay temizlenebilir ürünlerin seçilmesi sizin için avantaj olacaktır.

kız odası modelleri
kız odası modelleri

Canlı renkler seçilmeli ama kavram karmaşasına gidilmemelidir. Temelde bir ana renk olmalıdır. Mavi, tozpembe ideal kabul edilebilir.  Genç odası olacağı için daha farklı olunsun denirse, ikinci bir renk kullanılabilir

Tavana yerleştirilecek boydan boya ayna, bir duvarın ünlü bir film afişine ayrılması, yerlerde peluş detaylar, kapının arkasına asılacak kirlilerin konabileceği kumaştan yapılmış çamaşırlık, odasında dart ya da kum torbası kız odası için dekorasyon örnekleri olabilir. Ama son karar tabi ki sizindir.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir