Finans

Kolay Kilo Verdiren 3 Egzersizler

Alınan kilolardan kurtulmak için birçok diyet uygulamasına yer açmak kimi zaman yeterli gelmez. Bunun ile beraber kiloyu istediğiniz gibi vermenize rağmen istenen fiziksel görsele de sahip olmayabilir. Bu aşamada ise rejime yer vermeniz ile beraber mutlaka egzersizlere de yer açmanızın gerekliliği ortaya çıkıyor.

diyet

Cildin istenen sıkılığa ulaşması ve aynı zamanda metabolizmanın hızlanarak istenen kilo kaybının daha hızlı olmasının sağlanmasında egzersizlerin payı oldukça büyüktür. Bu aşamada birçok farklı seçime yer açılabilmektedir. Evde kolaylıkla gerçekleştirilebilecek olan egzersiz uygulamaları ile kolaylıkla kilo vermeniz mümkün olurken aynı zamanda kilo verme hızınızda oldukça artabilir.

Uygulanabilecek Olan Egzersizler ve Faydaları Nelerdir?

Egzersiz uygulamasında yararlanacağınız seçimler arasında pedal çevirme ilk sırada yer alıyor. Yere yatarak ayaklarınızı bisiklet pedalı çeviriyor gibi hareket ettirerek özellikle karın kaslarını hareket ettirmeniz mümkün olur.

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında ise bir başka egzersiz yan kaslar için önemli olmak ile beraber özellikle bel kısmının sıkılaşmasına destek olur. Sadece yan kaslar değil bunun yanı sıra kol kasları içinde faydalı olan egzersiz için iki adet beş kiloluk bidona ihtiyaç duyulur. Her iki bidon kaldırabileceğiniz ağırlıkta su ile dolu olup iki elinizdeyken sağ yana ve sol yana yaslanmanız gerekir. Bu işlemde su bidonlarını yukarı aşağı kaldırıp indirerek kola kaslarının da güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir