Güzellik

Kuru Ciltler için Özel Maskeler

Kuru bir cilde sahip olanlar özellikle yaz aylarında sıcak ve güneşin etkisiyle vücuttaki suyun çabuk dışarı atılması ile oldukça rahatsız olurlar. Bu nedenle özellikle yaz aylarında kuru cilde sahip olanların ciltlerine daha fazla özen göstermeleri gerekiyor.

maske
maske

Cildin kalitesi ve güzelliği sahip olduğu yağ ve nem oranı ile doğru orantılıdır. Cildiniz ne kadar yağlı ve nemli olursa o kadar geç kırışır ve az kurur. Bu nedenle yağlı cilde sahip olanlar kuru cilde sahip olanlardan daha şanslıdır. Sizin de cildiniz kuruysa cildinizi neme doyurmak için hazırladığınız maskeleri uygulayarak daha nemli bir cilde sahip olabilirsiniz.

bal maskesi
bal maskesi

Zeytinyağı Mucizesi

Kuru ciltler için hazırlanan zeytinyağı ve hintyağı maskesi ile cildinizi nemli bir hale getirebilirsiniz. 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı ve yarım yemek kaşığı hint yağı ile hazırlanan bu cilt maskesini steril bir pamukla cildinize uygulayabilirsiniz.

maske yapımı
maske yapımı

Cildinizi nemlendirirken aynı zamanda beslemek istiyorsanız bal maskesi bunun için en uygun maskelerden biridir. 1 çay kaşığı bal, 1 yumurta ve 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu ile hazırlayabileceğiniz bal maskesini cildinize uyguladıktan 10 dakika sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Cildinizin bu malzemelere alerjisi olup olmadığını anlamanız için tüm yüze uygulamadan önce  cildinizin küçük bir bölümüne bir deneme yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir