Moda

Ofis Kıyafetlerini Gece Kıyafetlerine Dönüştürmenin Sırrı

Zor bir iş günü sonrasında ani bir parti haberi gelince, durum bir çok insan için içinden çıkılmaz bir hal alır. Eve gidip üstünü değiştirecek vakit yoksa? Üzerindeki kıyafet hiç bir şekilde davete uygun değilse? Bu gibi durumlarda pratik düşünmek, kıvrak bir zekayla ofis kıyafetini parti kıyafetine dönüştürmek gerekmez mi? Bu nasıl olur peki?

abiyeler
abiyeler

Küçük Dokunuşlar Büyük Farklar

Partiye gitmek için can atan ama kıyafeti buna uygun olmayanlar için üretilebilecek bir çok çözüm var. Ofiste her daim parti ya da davet kıyafeti bulundurulamayacağı için, ofis kıyafetini çok amaçlı kullanmakta fayda var. Birkaç hile, sihirli bir dokunuş, makyaj ve saçta ufak değişikler partinin yıldızı olmak için yeterli.

Örneğin sıradan düz siyah bir elbise o günkü ofis kıyafeti olarak giyilmiş ise bunu ufak bir kaç düzenleme ile farklılaştırmak mümkün. Öncelikle elbisenin havasını değiştirmek için gece için uygun bir kolye temin etmek gerekiyor. Düz kıyafette detaylı bir kolye modeli oldukça şık duracaktır.

davet kıyafetleri
davet kıyafetleri

Eğer seçenek var ise geceye uygun bir ayakkabı değişimi de elbisenin ağırlık kazanmasına yardımcı olur. Gece gezmeleri için blazer ceketler birebirdir ve kadınların bunları yanında bulundurmaları, akşam toplantılarının, özel yemeklerin kurtarıcısı haline gelmelerini sağlar. Ayrıca saçla biraz oynanması ve makyajın biraz koyulaştırılması sıradan bir ofis kıyafetini davet elbisesi haline getirmeye yeter.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir