Teknoloji

Otomobilde Carplay Teknolojisi

Teknolojinin yükselen markalarından olan apple her geçen gün yeni özellikler ile karşımıza çıkıyor. Son olarak Volvo ile anlaşan ve telefon ürünlerini bu araç içerisinde kolay bir biçimde kullanımına yarayan carplay teknolojisi oluşturuldu.

Oldukça Kolay

Kullanmış olduğunuz apple ürünlerini artık aracınıza oldukça kolay bir biçimde bağlayabiliyorsunuz. Küçük bir dokunuşla aracınızın ekranında görebileceğiniz klasik apple menüsü sayesinde dilediğiniz her an telefonunuzu kullanabileceksiniz. Çok daha öncesinden bu teknolojinin geleceğiniz haber veren apple bunu ilk olarak İsveçli Volvo ile yaptı.

Otomobilde Carplay Teknolojisi
Otomobilde Carplay Teknolojisi

Oldukça kaliteli bir sonuç ortaya koyan carplay teknolojisi sayesinde sürüşe herhangi bir sıkıntı çıkarmayacak, tehlikeye düşürmeyecek bir biçimde telefonunuzu aracınızın içerisinden rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Öncelikli olarak İsveçli Volvo tarafından başlatılan bu uygulama önümüzdeki süreç içerisinde Mercedes, BMW, Honda Hyundai, Ferrari, Jaguar gibi markalara sahip olan araçlar içerisinde de yer alacak.

Sürüş estetiğinizi bozmadan ve herhangi bir tehlikeye düşürmeden küçük bir dokunuş ile telefonunuza, menüsüne kolaylıkla bağlanabiliyorsunuz. Oldukça beğenilen bu uygulama her geçen yıl güncellenecek ve geliştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir