Dekorasyon

Perde Seçimi Neden Önemlidir?

Ev dekorasyonunda üzerinde en çok düşünülen noktalardan biri perde seçmek… Hangi desende, hangi boyutta, hangi kumaşta olsun derken saatlerinizi alabilir. Peki, perde seçimi neden bu kadar önemlidir, bunu hiç düşündünüz mü? Herhangi bir odaya girdiğinizde dikkatinizi ilk çeken unsur eşyalardan önce perdeler olur. Perdeler her daim temiz, şık ve dekorasyona uygun olmalıdır.

perde modelleri
perde modelleri

Nasıl Perde Seçilmeli?

Evinizde kusursuz bir görünüm elde etmek istiyorsanız perde seçimi konusunda biraz daha titiz davranmanız gerekir. Özellikle bugün birçok kişinin yaptığı gibi koltuklarınızla aynı renkte fon perdelere sahip olma yanlışına düşmemelisiniz. Bu ortamın daha küçük görünmesine neden olur. Sizin istediğiniz geniş ve ferah bir görünüm elde etmekse, perdeler mobilyalarla aynı renkte olmamalı.

Perde seçimi yaparken içerisinde iki renk barındıran geometrik desenli modelleri seçebilirsiniz. Fazla renk karşımı olduğunda bu göz yorucu bir hal alacağından dekorasyon açısından kusurlu olacaktır. Koltuk kırlentlerinizin renklerini içerisinde barındıran perde seçimi yapabilir, özellikle fon perde de bu uyuma dikkat edebilirsiniz. Beyaz ve açık tonların yoğun olduğu salonunuzda tatlı mavi kırlentler kullanmışsanız, fon perdelerin de bu renkte olması oldukça hoş bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir