Finans

Rimel Seçiminde En Önemli Kriter Nedir?

Bir rimele ihtiyacınız olduğunda göz görünümünüzü saniyede değiştiren çeşitli rimel türleri bulabilirsiniz. Kirpikleriniz kısa ise uzatacak bir rimel, ince kirpikleriniz varsa kalınlaştırıcı bir rimel türünü deneyebilirsiniz. Kirpikleriniz düz ise kıvrılmasını sağlayacak bir rimel seçebilirsiniz. Her üç duruma da sahipseniz hacim veren bir maskara türü en iyi alternatiftir. Aslında maskaranın türünde en önemli fonksiyon fırçasıdır.

Doğru Rimel Fırçası Nasıl Seçilir?

Rimel fırçası, farklı şekil ve boyutlarda tasarlanır ve her biri farklı bir amaca hizmet eder. Doğru rimel fırçasını seçmek, göz makyajınızın kusursuz olması için önemlidir.

  • Düz rimel fırçaları, küçük kirpiklere ve iç göz kapak kirpiklerine daha kolay erişime izin verdiği için kullanımı kolaydır. Ayrıca, kirpikleri tamamen örtmek için fırçayı farklı açılardan tutabilirsiniz.
  • Eğimli fırça, daha fazla kıvrımlar ve kirpikler için ekstra bir kat arayan kullanıcılar için mükemmeldir. Tarak biçimli rimel fırçaları boyanın topaklanmasını önlemek ve kirpikleri ayırmak için işlevseldir. Bu tip fırçalar eşit bir uygulama sağlar ve aynı zamanda kirpiklere uzunluk ve hacim katar.
  • Uzun fırça uçları kirpikleri uzatmak için en iyisidir, çünkü uzun bir rimel fırçası kalın bir fırça kadar hacim sağlamaz. Kirpikleri ayırmak ve şekillendirmek tercih edilmelidirler.
  • Küçük fırçalar, küçük kirpikler için daha iyidir, rimeli sürerken kirpikler sıkışmaz, böylece kalınlık kazandırılır. Günlük makyaj uygulamalarında ve çok iddialı bir göz makyajı yapmıyorsanız sizin için ideal olabilir.
  • Kalın uçlu fırçalar, daha fazla rimel eklemek ve kirpiklere daha fazla hacim vermek için harikadır. Fırça ucu sıkı bir şekilde aralıklı kıllara sahiptir ve bu da ekstra kalınlık için fonksiyoneldir. Büyük, kalın bir rimel fırçası yığıntı katabilir ve bazen eşit şekilde sürmek zor olabilir, ancak pratik yaptıkça alışırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir