Yaşam

Temizlik Yaparken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Özellikle ev hanımları ev temizliği konusunda oldukça hassas davranırlar. Çalışan kadınlar genelde bir yardımcıdan destek alabiliyorlar. Temizlik hususunda birçok kadının doğru bildiği birçok yanlış mevcuttur aslında. İşte bu yazıda siz değerli okuyucular için temizlik konusunda birçok kişinin muhtemelen yanlış bildiği bazı durumlardan kısaca söz edeceğiz.

temizlikte yapılan yanlışlar
temizlikte yapılan yanlışlar

Daha Verimli Bir Temizlik İçin Dikkat

Haftada bir ya da daha farklı aralıklarla düzenli olarak yapmış olduğunuz temizliğin boşa gitmemesini istiyorsanız önerilerimize dikkat edin. İlk olarak mutlaka toz alırken mikrofiber bez kullanmalısınız. Bu bezler asla kalıntı bırakmıyor. Özellikle koltukların altı gibi dar yerler yetişemeyebilirsiniz. Bu nedenle uzayıp kısalabilen ürünler tercih edin. Güneşin etkili olmadığı saatlerde cam silmelisiniz. Yoksa lekeler pek belli olmaz. Bulaşık süngerinizi belli aralıklar yenileyin. İlla deli gibi yıpranmasına da gerek yok.

temizlik için kullanılacak ürünler
temizlik için kullanılacak ürünler

Bilmediğiniz temizlik malzemelerini birbirine karıştırmayın. Bu sizin kendi sağlığınız için önemli.  Ayrıca elektrik süpürgenizin filtresini sık sık değiştirmenizi tavsiye ederiz. Son olarak ocak temizlerken bulaşık teli yerine ocağın aşınmasını ve çizilmesini önleyen bir bez kullanmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir