Televizyon

Yaz Dizilerine Genel Bakış

Yazın ortalarına geldik ve yaz ayı olanca sıcakları ile geçip gidiyor, bu yaz sanki sıcaklar çok fazla ya da bize öyle geliyor ve kimi zaman günün içinde sıcaklardan öylesine boğuluyoruz ki, akşam eve gittiğimizde şuradan şuraya adımımızı atacak halimiz kalmıyor ve kanepenin üzerine yığılıp dizi izlemek dışında bir şey yapamıyoruz.

Zaten ana akım televizyonları da bunu göz önüne alarak yaz döneminde, kışın yayınlanan dizilerine sezon finali yaptırıp, yaza yakışan dizileri yayına aldı.

yaz dizileri
yaz dizileri

Sonuç Olarak

Bu diziler ağırlıklı olarak bir üstte de belirtildiği gibi, yaza yakışan nitelikte idi. Yani çok kafa yormayan, hafif, olabildiğine dinlendirici özelliği olan diziler ki yaz döneminde bu kuralı bozan tek dizi kış dönemlerinde çekilip yazın yayına konan Çember dizisi oldu.

Çember aslında internet televizyonlarında olduğu gibi Türk dizi sektörüne ciddi farklılık getiren bir dizi oldu.

Bunun dışında geçen yazdan beri devam eden No:309 dizisi de istisnalar arasında idi.

yaz dizisi
yaz dizisi

Diğer dizilere baktığımızda ise sabun köpüğü gibi olan, sonu belli olan belli klişeler olan aşk dizileri ki hani sıkılsan da sıkılmasan da başka çaresi olmayanların izlediği diziler bunlar. Bu diziler için Dolunay ve Ateşböceği içerikleri itibarı ile biraz daha öne çıksa da yine de çok da katma değeri olmayan diziler 2017 yaz dizisi tarihine geçtiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir