Sektörel

2022’de E-Ticaret Mağazaları Açan Küçük İşletmeler için 4 İpucu

E-ticaret sektörü genelinde, ortalama alışveriş sepetini terk etme oranları %68 civarındadır. Piyasada yeni bir e-ticaret mağazası olarak bu oranı olabildiğince düşürmek için çeşitli stratejiler uygulamanız gerekir.

İnternet mağazanızı açarken ve daha fazla ürün satışı hedeflerken işinize yarayacak birkaç ipucu.

  1. Yapacağınız Tüm İşlemler için Detaylı Araştırma Yapın

Hemen bir alan adı satın alarak ve hemen sitenizi oluşturarak işe başlamayın. Bunların hepsinden önce bol bol araştırma yapmanız gerekiyor. Piyasaya girmeden önce piyasayı derinlemesine bilmeniz gerekir. Bu bölüm genellikle en zorlu olanıdır. Ancak, doğru yaklaşımla lehinize çevirebilirsiniz.

2022’de e-ticaret mağazanıza başlamanın en iyi yolu, onu başlatmadan önce başarıya hazır olduğunuzdan emin olmaktır. Fikrinizi değerlendirerek başlayın. Pazar araştırması yapmak için zaman ayırın ve ürününüzün bugünkü haliyle yeterli talebe sahip olduğundan emin olun.

Mevcut pazarı keşfetmek, piyasaya sürülmeden önce fikrinizde güven oluşturmanıza ve riski azaltmanıza yardımcı olacaktır. Araştırma kısmını kolaylaştırmak amacıyla insanların satmak istediğiniz ürünü ne sıklıkla aradığını belirlemek için anahtar kelime araçlarını da kullanabilirsiniz.

  1. Optimize Edilmiş Bir Web Sitesine Sahip Olun

Pazar araştırması yaptıktan sonra yapmak isteyeceğiniz bir sonraki şey, e-ticaret sitenizi oluşturmaktır. Sitenizi en iyi kullanıcı deneyimi ve SEO için optimize ettiğinizden emin olun.

Site hızı; optimize edilmemiş resimler, komut dosyaları, çok fazla sunucu isteği, yavaş barındırma, buggy kodu vb. gibi birçok faktörden etkilenir. Bunlardan kaçınmak için bulut tabanlı bir platform kullanmıyorsanız, yılların deneyimine sahip yetkin bir geliştiriciyle anlaşın. Sitenizin hızlı olduğundan ve iyi bir kullanıcı deneyimine sahip olduğundan emin olun. Site performansınızı araştırmak için  Google Page Speed ​​Insights gibi araçları kullanabilirsiniz.

  1. Ücretli Reklamlara Akıllıca Yatırım Yapın

E-ticaret web sitenizi asla ücretli reklamlarla çok erken tanıtmamalısınız. Piyasada yeni olduğunuzu unutmayın. İlk birkaç ay SEO yardımıyla organik olarak büyüyün. Sabit ve tahmin edilebilir bir trafiğiniz olduğunda, dönüşümlerinizi iyileştirmeye, bir e-posta listesi oluşturmaya ve reklam yayınlamaya odaklanabilirsiniz.

  1. Mağazanızdaki Alışveriş Deneyimini Geliştirin

Alışveriş deneyimini sürekli iyileştirmek, yeni e-ticaret mağazası satışlarınızı artırmanın başka bir yoludur. Tekrar satın alımları gerçekleştirmek için sitenizdeki herhangi bir şeyi satın almayı kolay ve heyecan verici hale getirmek en iyisidir. Bunu başarmak için yeni taktikler deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir