Teknoloji

Akıllı Teknoloji Nedir?

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte akıllı ürünler de hızla artmaya devam ediyor. Teknoloji devi markalar yeni ürünlerini piyasaya sürerken tasarımlarıyla da dikkat çeken ürünler birbirine rakip olmuş durumda. Akıllı telefonların olmadığı bir yer hayal edemeyecek olmuşken birçok cihazın da yönetimini bu telefonlara vermiş durumdayız. Birçok ürünün uzaktan kumanda edilebilmesiyle bu akıllılık olayını her alana yayılmış bulunmakta.

teknoloji
teknoloji

İşte Teknoloji Harikası Akıllı Teknolojik Ürünler

  • L’Oreal ‘in akıllı saç fırçası özellikle bayanların çok hoşuna gidecek cinsten bir ürün. Saç fırçasını sensörlerle internete bağlayan firma, saçınızı taradığınız zaman saçınızda meydana gelen kopukluk ve kırılmalar, saçınızın türünü öğrenebiliyor ve size buna göre bir ürün öneriyor.
  • Mayfield Robotics tarafından üretilen Kuri Home Robot sizin sesli komutlarınıza tepki verebiliyor, evin tüm odalarını uzaktan size HD kamera yardımıyla gösterebiliyor hatta çocuğunuza hikâye bile anlatabiliyor.
teknolojik ürünler
teknolojik ürünler
  • Motiv Tracker Ring, giyilebilir teknoloji ürünlerinin artık her alanda arttığının bir göstergesi. Nabzınızı ölçebilen, günlük yakılan kalori miktarını, atılan adım sayısını, kalp atışını gösteren bu yüzük, su geçirmeme özelliğine de sahip. Rahat ve şık bir tasarıma sahip bu yüzüklerin ilerleyen zamanlara kullanımının artması mümkün olabilir.
  • Dring Smartcane yaşı ilerlemiş ve yürümekte güçlük çeken kimseler için geliştirilmiştir. Üzerindeki sensörler ile mobil uyumlu hale getirilmiştir. Hareket yoğunluğunu ölçerek bunu yakın çevresine, ailesine ve çocuklarına ulaşmasını sağlıyor. Oldukça da modern bir tasarımı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir