Sağlık

Gribe Yakalanmaktan Bu Bitkilerle Kurtulun

Grip sonbahar ve bahar aylarında dahil birçok kişinin ne yazık ki kaçamadığı hastalıklardan bir tanesi. Özellikle bu zamanlarda havanın tam olarak sıcak mı soğuk mu olduğunu çözemediğimiz için gribe yakalanmak işten bile değil. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza gribi önleyen bazı bitkilerden söz ettik, mutlaka okumalısınız.

grip
grip

 

Gribe Karşı İyi Gelen Bitkiler

Eğer gripten kurtulmak istiyorsanız siz değerli okuyucularımıza ilk önerimiz karabiber olacak. Karabiber araştırmalara göre ağrıyı kesiyor ateşe düşürüyor ve gribi engelleme noktasında oldukça etkili bir görev yapıyor. Buna ek olarak adaçayı Türkiye’de en sıklıkla tüketilen bitki çaylarından bir tanesidir. Size de tavsiyemiz ada çayından tüketmeniz olacak.

Özellikle de faranjit gibi rahatsızlıklara sahipseniz size çok faydası dokunacaktır. Ayrıca melisa bitkisi de gribe iyi gelen başka bir bitkidir. Ihlamurdan insan vücudunun bağışıklık sistemini güçlendiren bir etkiye sahip. Bu nedenle gribe karşı korunmak için belli aralıklarla ıhlamur çayı içebilirsiniz.

ada çayı
ada çayı

Ayrıca kuşburnu oldukça şifalı bir bitki c vitamini açısından zengin olan kuşburnu soğuk algınlığına yakalananların tercih etmesi gereken ilk bitkilerden biri olmalı diyebiliriz. Aynı zamanda daha parlak cilde sahip olmanıza yardımcı olabilir. Yine romatizmaya da çok iyi geliyor. Son olarak gripten korunmanın sağlayan bir başka bitki önerimiz ise mürver bitkisi olacak. Pek fazla bilinmeyen duyulmayan bir bitki olan mürver. İçinde güçlü bir antioksidan etkisi barındırıyor. Dolayısıyla insanın bağışıklık sistemini güçlendirme de birebir. Bu bitki sayesinde gücünüze güç katabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir