Güzellik

Cilt Bakımında Yapılmaması Gereken 5 Yanlış

Cilt bakımını yapıyorsunuz, ancak beklediğinizin aksine cildiniz de yeni sorunlar oluyor. Bunun öncelikli sebebi cilt bakımı yaparken, uyguladığınız bakım cilt tipinize uygun mu? Yüksek beklentiler içerisinde aldığınız popüler ve çok tavsiye edilen ürünleri kullanıyorsunuz, fakat beklediğiniz sonuca ulaşamıyorsunuz, belki de,  gündelik yaşamınızdaki alışkanlıklarınız ya da doğru bildiğiniz yanlışlar sizi mükemmel bir ciltten alı koyuyordur.

Cildinizdeki durduk yere oluşan sorunları önlemek için yapmamanız gereken bu basit hatalara göz atalım.

cilt bakımı
cilt bakımı

1-Cildinizi Yoğun Bakım İle Yormak

Cildinize peeling uygulamak faydalı olabilir, ancak peeling işlemini fazla yapmak, cildinizin yağ tabakasına zarar verebilir, yağ tabakasının zarar görmesi sizi birçok sorun ile karşı karşıya getirebilir.

2-Sabahları Yüzünüzü Yıkamamak

Akşam makyajınızı temizledikten sonra yüzünüzü yıkadınız, ancak sabah kalktığınız da yüzünüzü yıkamadığınız takdirde, cildinizin ter yolu ile attığı toksinlerden temizlenebilmesi için, sabah yüzünüzü yıkamalısınız.

3-Duş Almamak

Egzersiz ya da spor yaptıktan sonra kıyafetlerinizi değiştirmeli ve en kısa süre içerisinde duş almalısınız. Terli giysiler vücudunuz da sivilcelere yol açabilir.

duş almak
duş almak

4-Uyku Düzeni ve Yeterli Uyku

İyi bir uyku aldığınız zaman, gözaltı torbalarınız ve şişlikleriniz azalacaktır, yeterli uyumadığınız da ufak şekerlemeler ile gözlerinizi ve cildinizi dinlendirin.

5-Düzensiz Beslenme

Hazır gıdalardan uzak durmak sadece kilolardan kurtulmanıza değil, düzgün bir cilde sahip olmanızı da etkilemekte, eğer diyet uyguluyorsanız, uyguladığınız diyetin size uygun olduğundan emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir