Gebelik

Anne Karnındaki Bebeğin Anne ile İletişimi

Hamilelik boyunca yedikleriniz, dinlediğiniz müzik ve ruh haliniz bebeği etkiler. Anne karnındaki bebeklerin ruhsal gelişimi, annenin ruh haliyle doğru orantılı. Anne karnındaki bebek ilk olarak ince sesleri duyar. Kulak yapısı az geliştiği için kalın sesleri ayıramaz. Hamilelikte 16. Hafta itibariyle bebek duymaya başlar. 32, haftada sesleri ayırt eder. Bebek, 32. haftada beyin gelişim sürecini tamamlar.

gebelik
gebelik

Hamilelikte Anne ile Bebeğin Duygusal Bağı

Bebek, anne karnında olmaya başladığı an bazı hormonlar salgılanır. 32, haftada bebek, annenin konuşmalarına tepki verir. Bebeğin ilk işittiği ses anne kalbidir. Annenin severek yediği yiyecekler amniyo sıvısından geçerek bebeğe ulaşır. Bebek doğunca bu yiyecekleri sevebilir. Bebeğinizin süt ve süt ürünlerini sevmesini istiyorsanız gebelik boyunca bolca tüketin.

hamilelik
hamilelik

Müzik sesi bebeği sakinleştirir. Hamileyken dinlettiğiniz müzikleri, bebek doğduktan sonra dinlettiğiniz zaman bebeğiniz ağlamayı keser.

anne ve bebek
anne ve bebek

Anne adayı stresli bir hamilelik geçirdiyse, bu bebeğe yansıyor ve bebek daha hareketli oluyor. Anne adayı bu nedenle kendini mutlu hissedeceği ve ilgi duyacağı alanlara yönelmeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir