Teknoloji

Araba Yarışı Simülasyonu Live For Speed

Son dönemlerde araba yarışı yada simülasyonu dendiğinde akla ilk gelenlerden olan Live For Speed, çoklu oyuncu desteği ile online ortamlarda gerçek oyuncularla yarış keyfine de olanak sağlıyor.

Windows için uyumlu olan Live For Speed’in şimdilik Macos sistemine çıkıp çıkmayacağı bilinmez ancak Windows içinse minimum sistem gereksinimleri ile oyuncuları şaşırtıyor. Ayrıca oyun diskinizde çok az yer kaplıyor. Bu kadar detaylı ve gerçekçi bir simülasyonun bir çok harita seçeneği ve araba seçenekleri ile oynanıyor olabilmesi ve sistem gereksinimlerinin hemen her evde bulunabilen ortalama bir pc ile de oynanabilmesi oyunun en faydalı kısımlarından birisi.

Bir çok oyuncu tarafından oyun kontrollerinin zor olarak betimlenmesi oyunun gerçek bir araba kontrolü istemesinden kaynaklanıyor. Antrenmanlar sayesinde Live For Speed için kontrollere alışabilir ayarları kendinize göre optimize edebilirsiniz. Örneğin debriyajı hangi tuşa atayacağınız, vitesi hangi tuşla kullanacağınız, gazı nasıl kullanacağınız, hareket ve direksiyon sistemini mousela mı klavyeyle mi yapacağınız tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda oluşturulabiliyor. Debriyajı da aynı şekilde manuel olarak ayarlayabiliyorsunuz.

Optimize ayarlarını yapmakta zorlanıyor iseniz oyunun game play videolarından oyuncuların çektiği videolardan faydalanabilir, ayarlarınızı kendinize yakın bulduğunuz ve mantıklı gelen doğrultuda yapabilirsiniz.

Bu harika oyunun şimdiye kadar çıkmış ücretsiz sürümleri için lfs indir indirme linkini ziyaret etmeniz tıklamanız yeterli.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir