Güzellik

Argan Yağı Kullanımı

Bayanlar, bakımlı olmak adına birçok yöntem denerler. Özellikle doğal ürünlerden elde edilen kremler veya yağlar, cilt bakımına veya saçlarına özen gösteren hanımlar için önemli bir hal almıştır. Cilt veya saç bakımında kullanılan etkili yağlardan bir tanesi de argan yağıdır. Kozmetik sektöründe de kendisini gösteren bu yağ, zor bir şekilde elde edildiği için diğer bakım yağlarından daha pahalıdır.

argan
argan

Birçok faydasının bulunması nedeniyle argan yağını kullananlar, bu ürünle beraber bakım yapmaya devam ederler. Basit ve doğal malzemelerden oluşan maskeler ile kolaylıkla kullanılan ve doğal bir nemlendirici görevi gören argan yağı, güneş ışınları karşı koruyucu bir etki gösteriyor. Hücrelerin yenilenmesine ve kırışıklıkların giderilmesine de katkı sağladığı için birçok bayan tarafından tercih ediliyor.

Saçlar İçin Argan Yağı

Doğal oluşumu nedeniyle saçlar için oldukça önemlidir ve saç bakımı için çok faydalıdır. Zeytin yağ ve argan yağının gece yatmadan önce saç diplerine sürülmesi halinde yıpranmış saçların onarılması ve çok daha sağlıklı bir şekilde uzaması sağlanır. Gece bu karışımı sürüp yattıktan sonra sabah ılık su ve şampuanla temizleyerek, ayrıca bu işlemi haftada bir kez uygulayarak saçlara bakım yapılabilir.

argan yağı
argan yağı

Saç şekillendirmek için de yardımı olan argan yağı, tarak yardımıyla saçın çabuk şekillenmesini sağlayacak ve elektriklenmesini önleyecektir. Bu işlem için üç damla yağın kullanılması yeterlidir. Ayrıca saç uçlarının kırılmaması ve saçların nemlenmesi için de birkaç damla argan yağını kullanabilir, saç bakımınıza gereken değeri verebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir