Dekorasyon

Bebek Odası Ne Renk Olmalı?

Yeni dünyaya gelecek bebeğinizin odasında kullanacağınız renklerin bebek odası dekorasyonu konusunda en başta yer alması gerekiyor. Pembe renk ağırlıklı odaların sakinleştirici bir yapısı olduğu söyleniyor. Bebek odalarını dekore ederken özellikle sarı renginden uzak durmanız gerekiyor. Sarı renk bebeğin ağlamasına sebebiyet verdiği için sakıncalı bir renk olarak görülüyor.

bebek odası
bebek odası

Bebek odalarında kullanılan renklerin ayrıca bebekler üzerinde olumlu ve olumsuz çeşitli etkileri olduğu vurgulanıyor. Mavi ve kumsalın tüm renk tonları özellikle erkek bebekler için tavsiye ediliyor. Kız bebekler için renk seçimi ise bebek odası dekorasyonları içinde genelde yeşil, mavi ve hazan renginin tüm tonlarından oluşuyor.

Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinizin hiperaktivite problemleri varsa kırmızı renginden kaçınmanız gerekiyor. Aynı zamanda bebeğiniz ile ilgili iştah problemi yaşıyorsanız mavi rengini kullanarak, bebeğinizin iştahını açabilirsiniz.

mavi bebek odası
mavi bebek odası

Tüm bunların yanında bebeklerin görsellikten çok güvenliğin ağırlıkta olduğu dekorasyonlara ihtiyaç duyduğunu aklınızdan çıkartmamanız gerekiyor. Kullandığınız elektronik cihazlardan prizlerinize kadar tüm eşyaları ve mobilyaları güvenli olarak seçmeniz bebeğinizin sağlığı açısından kritik önem taşıyor.

yeşil oda takımı
yeşil oda takımı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir