Gebelik

Bebeklerin Oyuncak Çağı Başlıyor

9. ayda bebekler, oldukça hareketlidirler. Bu yaşlarda merak duyguları iyice gelişmeye başlar ve bebekler için keşif zamanı başlar. Özellikle “Ce-e” oyununu oynamayı çok severler ve sesli olarak gülerler. 9. Ay bebek gelişimi, bebekler için bir dönüm noktasıdır.

bebek
bebek

Bebeklerin kişilikleri bu yaşlarda iyice gelişmeye başlar. Bu yaşlarda merak duygularından dolayı, bebeğinizi daha sık gözlemlemek durumunda kalabilirsiniz.

9. Ay Bebek Özellikleri

Bu yaşlarda bebekler ailelerinin kendileri ile ilgilendiğini anlarlar ve ailelerine karşı sevgileri artar.

Herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan oturabilirler. Bu sırada rahat bir şekilde sağa ya da sola dönebilirler. Oyuncakları ile oynayabilecek duruma gelirler. Oyuncakları ile oynarken daha çok gözetim altında olmalıdırlar. Bu yaşlarda bebekler, oyuncakları ağızlarına sık götürürler ve boğulma tehlikesi geçirebilirler.

bebek gelişimi
bebek gelişimi

Bu yaşlarda bebekler; rahat bir şekilde sürünebilirler, popolarının üzerinde hareket edebilirler ve emekleyebilirler.

Oyuncaklarını ve çeşitli nesneleri, işaret ve başparmakları ile kavrayabilirler. Masa ve koltuk altlarına kaçırdıkları oyuncakları başarı ile alabilirler.

Özellikle bebeğinizin boy seviyesinde olan tehlikeli cihazlara dikkat etmeniz gerekir. Özellikle elektrik prizlerine parmaklarını sokmaya çalışabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir