Güzellik

Makyaj Malzemelerini Ekonomik Kullanma Yöntemleri

Tam da ihtiyacımız olduğu anda kurumuş rimeller veya sertleşmiş allıklarla karşılaşmak oldukça sinir bozucudur. Alışverişe vaktimiz yok ve hemen makyaj yapıp çıkmak zorunda kaldıysak ”Eyvah şimdi ne yapacağım?” endişesini muhakkak yaşarız. Eldeki malzemelerimizi tek yönlü kullanmak dışında farklı kullanım alanları olabileceğini pek düşünmeyiz. Oysa makyaj malzemeleri bazen hiç de ummadığımız bir biçimde imdadımıza yetişebilir.

makyaj
makyaj

Makyaj Malzemelerinde Alternatif Kullanım

  • Kaş kalemimiz tükenmiş ise; sadece göz çevresi için kullandığımız göz kalemini kaşlarımız için de kullanabiliriz. Çok koyu olmaması için hafif darbelerle sürerek el veya far fırçası ile dağıtabiliriz!
  • Fondötenin ağzını açık unuttuk ve kuruyup taşlaşmış ise bir miktar yüz kremi ile iyice karıştırarak sürülebilir hale getirebiliriz!
makyaj malzemeleri
makyaj malzemeleri
  • Rujumuzun tükendiğini, dibinde azıcık kaldığını görürsek panik yapmadan bir kulak karıştırıcısı veya fırça ile alıp dudaklarımıza sürebiliriz!
makyaj yapmak
makyaj yapmak
  • Allığımız hiç kalmadı ise uygun renkte simli ve parlak olmayan bir ruju çok az fondöten ile birlikte elmacık kemikleri üstünde dağıtabiliriz!
  • Rimeliniz kurumuş ise tüpünün içine bir iki damla su ilave edip fırçası ile iyice karıştırın, çok kolay sürülecektir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir