Teknoloji

Bilgisayarı Virüsten Korumak İçin Pratik Yollar

İnternetin bilgisayarlara, yaşantılarımıza girmesiyle birlikte gelen bazı tehdit de olmuyor değil… Bilgisayarlarınızda yaptığınız işleriniz, işlemleriniz ve çeşitli kullanıcı bilgilerinizin kayıt altında bulunmasıyla birlikte, bunların her birine ulaşmak isteyenler olacaktır ve oluyordur…

Mail yoluyla, internet sitelerinde sahte sayfaların etkisiyle bilgisayarlarınıza virüs bulaşma olanakları, olasılıkları birçok yolla mevcuttur. Siz de bunlardan kurtulmak adına yapılabilir tüm pratik yolları aşağıda ki seçenekler doğrultusunda deneyebilirsiniz.

McAfee
McAfee

Anti-Virüs Programınızı Seçin

Virüs, bilgisayarınıza erişmeden önce sizinle bağlantıdadır. Girdiğiniz bir internet sitesinde indirmek istediğiniz bir programın aslında virüs olduğunu programı açmadan önce fark ederseniz ne ala… Fakat fark edemezseniz virüsü kendi ellerinizle bilgisayarınıza bulaştırabilirsiniz.

Bunlardan korunmak adına da Nod32 adlı virüs programını kullanabilirsiniz. Bu programın belli zamanlar içerisinde kendi veritabanını güncelliyor olması, güncel virüslerin dahi bilgisayarınıza sızmasını engeller ve herhangi bir virüs dosyası indirdiğinizde, siz açmadan dosyanın silinmesini sağlar.

nod32
nod32

Farklı bir virüs programı olarak ise McAfee önerilebilir… Bu doğrultuda bu programın da genel olarak bilgisayarınızı kullanıyorken açık olması tavsiye edilir. Ve aylık olarak güncelleme yaparak programdan faydalanabilirsiniz.

İnternet dünyasından indirme yapmak istediğiniz bir yazılım için öncelikle orijinal siteye erişim sağlayın. İllegal web sitelerinden almak istediğinizin kat ve katını emin olun ki orijinal sitede görebilir, deneme sürümüyle de gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede virüs, tehlikeli yazılımlardan da korunmuş olursunuz.

McAfee
McAfee

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir