Gebelik

Emzik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Dünya ya gelen her çocuk farklı nedenlerden dolayı yalancı emzik tabir edilen ürünleri kullanmıştır. Ancak piyasa koşullarında birçok marka ve kalite de emzik bebek bakım ürünleri satan mağazalarda ve online alışveriş sitelerinde satılmaktadır. Peki, çocukların doğum sürecinden hemen sonra yaklaşık 4 yaşına kadar kullandığı emzik hakkında, emzik seçiminin nasıl yapılması gerektiği hakkında kimler bilgi sahibidir, bunu kestirmek oldukça zordur.

emzik
emzik

 Emzik Alırken Diş ve Damak Yapısına Dikkat

Ebeveynlerin emzik seçimi yaparken dikkat etmesi gereken en önemli husus çocuğun yaşına uygun emzik seçimidir. Bunun dışında emzik alırken kesinlikle markalı güvenilir ürünler tercih edilmelidir. Çünkü çocuklar uzun zaman emziği ağzına almaktadır, çocukların bakteriye maruz kalabilecekleri en hassas bölge ağız bölgesi olduğu için bakteri tutmayan emzik alınmalıdır. Ayrıca bazı kalitesiz emzikler ağız ve damak yapısını bozarak ilerleyen dönemlerde dişlerin doğru bir şekilde çıkmasını engelleyebilir.

emzikler
emzikler

Bundan dolayı ağız ve damak yapısına uygun emzik tercih edilmelidir. Toplumda bazı kadınlar çocuklarına aldıkları emziklerin düşmemesi için ip veya benzeri ürünler kullanırlar. Bu son derece riskli olup çocuğun boğulmasını da sağlayabilir, kesinlikle bu tutumdan kaçınılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir