Yaşam

Bira Kilo Aldırır mı?

Bol miktarda karbonhidrat içeren bira, dozunda tüketildiği zaman kilo aldırmaz. Biranın yanında tüketilen abur cubur yiyecekler ise kilo alınmasının asıl sebepleri arasındadır. Patates kızartması, cips ve kuru yemişler bira ile birlikte tüketildiği zaman hızlı bir şekilde kilo almanıza yol açar.

bira
bira

Bira Kaç Kalori?

Bira içerken yanında mutlaka bir şeyler yemek istiyorsanız bu tür kalorisi yüksek gıdalar yerine meyve ve sebzeleri tercih edebilirsiniz. Bir kutu bira içerisinde 150 ile 200 kalori yer aldığı hesap edilir ise eğer bir oturuşta 4 adet bira içerseniz oldukça fazla kalori almış olursunuz.

Alınan bu kaloriler ile birlikte yanında bir de abur cubur atıştırırsanız kilo almanız kaçınılmaz olacaktır. En fazla 2 adet bira tükettiğiniz takdirde ise midenizi ve sağlığınızı zorlamadan kilonuzu sabit tutmuş olursunuz.

kilo almak
kilo almak

Biranın aşırı tüketimi sonucunda kilo aldırması dışında çeşitli sağlık sorunlarına da yol açtığını unutmayın. Alkol sağlığınız için zararlıdır ve kilo almak dışında daha ciddi sağlık sorunları yaşamanıza sebep olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir