Teknoloji

Instagram Fenomeni Olmanın Yolları

Sosyal medya sitelerinin kendi içinde görsel ve yazılı olarak birbirinden ayrılmasından sonra, artık insanlar nereye yakın ise, kendilerini hangi yönde yetenekli görüyorlarsa o yöne doğru eğilim gösteriyorlar. Günümüz şartlarında ise, birbirinden farklı sosyal ağların olmasıyla birlikte Instagram’da görsel olarak sosyal medya sitelerinin başını çekiyor.

instagram sosyal
instagram sosyal

Birçok birey gibi siz de Instagram’da fenomen olma yolunu arıyorsanız eğer bazı standartlarda devam etmeniz doğrultusunda ya da belli başlı kurallara uyum sağlamanızla beraberinde ünlü olmayı başarabilirsiniz.

Sabit bir standartta giderek, sadece manzara fotoğrafları paylaşma ya da sadece doğa fotoğrafı paylaşma gibi belirli bir konsept yapabilirsiniz. Bu da sizlere büyük fayda sağlar ve en iyi şekilde fenomen olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

instagram
instagram

Kaliteli gördüğünüz fotoğraflarınızda hashtag olmasına önem verin. Gerçekten hashtag’in gücünü, belli bir zaman sonrasında kaliteli fotoğraflarınızın gücüyle gelen takipçiler sayesinde anlayabileceksiniz.

Instagram’da Fotoğraf Paylaşma İncelikleri

Estetik ve görünüm önemlidir. Bu nedenle her fotoğrafın Instagram hesabınıza layık olduğunu düşünmek yerine, özen göstererek filtreme yaptığınız fotoğraflara özen göstererek Instagram’da takipçilerinizle paylaşın.

Gecenin bir körü, en iyi fotoğrafın bile alacağı beğeni sayısı, gündüz vakti normal bir fotoğrafı geçemez. Bu nedenle takipçilerinizi belli bir zaman kontrol ettikten sonra hangi saatlerde ne kadar beğeni ve ilgi geliyor ise, ona göre siz de takipçilerinize göre doğru saatlerde fotoğraf paylaşın.

instagram hashtag
instagram hashtag

Fotoğraflarda lokasyon paylaşmaya önem verebilirsiniz. Bunun yanı sıra gün içerisinde fazla fotoğraf paylaşmak, hesabınızın sıkıcı olmasına neden olabilir. Bundan uzak durmak adına ise günde 2 – 3 adet fotoğrafın üstüne çıkmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir